Jak začít s hubnutím?

V první řadě zdravé hubnutí začíná zlepšeným pitným režimem. Tím pomůžete tělu zbavit se odpadních látek (zhubnete první kila). Při snaze hubnout je třeba co nejvíce eliminovat a vyřadit alkohol a přidaný cukr ve slazených nápojích, v kávě a nejlépe přejít na čistou vodu, neslazený čaj, kvalitní kávu apod….

Ve druhé řadě je třeba zařadit do svého denního režimu pohyb – optimálně 3 krát v týdnu po dobu alespoň 45 minut.

Za třetí Junk food – při tvorbě jídelníčků jsem se většinou setkal s lidmi, kteří věděli co jíst a nejíst, co je zdravé a čemu by se měli vyhnout. Ovšem tito lidé nad sebou potřebovali pouze pevnou ruku a řád.

Junk food

Pod označením junk food se skrývá strava bohatá na přidaný cukr, sůl a tuk. Z evolučního hlediska to jsou složky potravy, po nichž doslova toužíme. Bohužel na tomto typu jídla se dá vypěstovat závislost díky pocitu potěšení vyvolaného dopaminem. Některé studie dokonce uvádějí, že tento typ jídla stimuluje stejné oblasti v mozku jako drogy. Junk food potravu můžeme klasifikovat jako energeticky velice bohatou stravu, ale chudou na důležité živiny jako je vláknina, vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Pokud se vzdáte těchto potravin, snížíte i svůj energetický příjem. Výběrem vhodnějších potravin přijmete i více živin (Volkow, Wang, Fowler, & Telang, 2008).


Chcete se dozvědět více, změnit svůj životní styl a cítit se lépe, rád vás vše naučím. Prohlédněte si nabídku služeb nebo mě rovnou kontaktujte.
Přejít nahoru