Tato služba již není k dispozici, děkuji za pochopení!

Proč instruktor fitness pro budování svalové hmoty?

Není objem jako objem. Většina lidí má nabírání svalové hmoty spojené s pojídáním, kde čeho s omluvením, že je v objemu.

Je důležité popřemýšlet o tom, zda s objemem jako takovým chci nabrat i velké množství tuku či se více zaměřit na čistou svalovou hmotu, samozřejmě určité procento tuku tam bude vždy, ale musíme si uvědomit, že sval se netvoří z tučných surovin ani sladkostí, ale zejména z kvalitních potravin a surovin. Ovšem zde platí opačné pravidlo jako při hubnutí, a to že příjem musí být vyšší jak výdej. To znamená, že se musíme zaměřit na vyšší příjem kvalitních surovin. Proto zde platí, stejně jako u hubnutí, že 90% úspěchu je spojeno se správně vytvořeným jídelníčkem, který obsahuje nutričně bohaté potraviny s pestrým množstvím surovin a dbaný ohled i na váš pracovně vytížený styl života.

Důležitým faktorem pro narůst svalové hmoty, je i změna a přizpůsobení tréninku pro tuto skutečnost, neboť jsou zde jiné sounáležitosti než je tomu například u hubnutí, například delší tenze, menší počet opakování apod. Správná volba tréninkové jednotky nám může pomoct k rychlejší cestě našemu cíli.